Η αγάπη μου για την Κορινθία με οδηγεί ανέκαθεν, σε κάθε ευκαιρία, να τριγυρίζω από τόπο σε τόπο, είτε με το αυτοκίνητο είτε με τη μηχανή, και να παρατηρώ πράγματα που ακόμη δεν έχω δει. Η ομορφιά του τόπου μας άλλωστε είναι τέτοια, που δεν φθάνει μια ολόκληρη ζωή για να την ανακαλύψεις. Θα μπορούσε κανείς να ισχυριστεί ότι εμείς οι Κορίνθιοι, από άκρη σε άκρη του νομού, είμαστε τυχεροί και θα είχε δίκιο, καθότι μέσα σε λίγα λεπτά της ώρας, χωρίς ιδιαίτερο κόπο ή έξοδα, μπορείς να βρεθείς από την μαγεία της θάλασσας σε εκείνη του βουνού. Όλες τις εποχές του χρόνου έχεις κάτι να θαυμάσεις, κάτι να ανακαλύψεις, κάτι να ονειρευτείς. Το Φθινόπωρο δε, με τους εξαίσιους χρωματισμούς του, είναι μια εποχή που σε προκαλεί να βγεις έξω και να δεις, να φωτογραφίσεις, να το αναπνεύσεις.
Την Κυριακή βρέθηκα για ακόμη μια φορά σε μια βόλτα που περιλάμβανε οδήγηση μέχρι το Σαραντάπηχο, “κυνήγι” μανιταριών, κάθοδο στον Κάτω Ταρσό και επίσκεψη στην Παναγία του Βράχου, και τέλος φαγητό και ηρεμία στο Στενό. Ανάμεσα σε δύο Δήμους της Κορινθίας που μοιάζουν τόσο, οι μπαταρίες μου γέμισαν για τα καλά. Σε ότι αφορά την απόστασή μας από την πρωτεύουσα για τους επισκέπτες μας, οι χρόνοι είναι επίσης εξόχως μικροί για μια τέτοια βόλτα, αλλά και για το πλήθος των επιλογών που προσφέρει η φύση καθώς και ο άνθρωπος.
Δείτε μια παλαιότερη αναφορά μας για την Παναγία των Βράχων πολύ πριν την ανακαλύψουν δεκάδες σαιτ από όλη την Ελλάδα εδώ: Οδοιπορικό του revista.gr στα “Μετέωρα” της ορεινής Κορινθίας @ Κάτω Ταρσός .
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Σαραντάπηχο-1.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Κάτω-Ταρσός.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-βράχου-1.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-Βράχου-2.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-βράχου-3.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-βράχου-4.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-βράχου-5.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-βράχου-6.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-βράχου-7.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-βράχου-8.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-βράχου-9.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-βράχου-10.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Παναγία-του-βράχου-11.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Σκυλάκι.jpg)
![](https://revista.gr/wp-content/uploads/2023/10/Στενό.jpg)
Binance代码
July 23, 2024 at 9:22 amI don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.
безплатен профил в binance
July 24, 2024 at 2:06 pmCan you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.
Registrera dig
July 25, 2024 at 12:23 amYour point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.
binance h”anvisning
July 25, 2024 at 9:26 amYour article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!
Anonymous
July 26, 2024 at 6:59 amYour point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.
Skapa ett gratis konto
July 26, 2024 at 10:19 amThanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.
binance акаунтын жасау
July 27, 2024 at 4:13 amThanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.